Ma már nem elég kiváló borokat készíteni. A piac feszültségekkel terhelt: a polcok túltelítettek, az importőrök túlzsúfoltak, a fogyasztók zavarodottak. Hogyan győzhetünk meg egy külföldi importőrt? Hogyan egyszerűsíthetjük le a döntést a vásárló számára, hogyan nyerhetjük el a bizalmát a polc előtt állva?
Nem minden érem egyenlő. Egy elismert érem bizalmat ébreszt a vásárlókban.
A Concours Mondial de Bruxelles-en ötvennél több ország több mint 15000 mintáját értékeli a 60 országból érkező 800 zsűritag. A benevezett tételeknek legfeljebb 33 százaléka kaphat érmet. A 86 pontnál magasabbra értékelt borok pedig hozzáférhetnek a marketingeszközökhöz is.
A CMB díjazott borai részt vehetnek olyan nemzetközi vásárokon, mint a Wine Paris, a ProWein, a Vinitaly vagy a Chengdu. A versenyről mintegy 500 cikk jelenik meg, a közösségi médiában egymilliónál is több megtekintést, a hivatalos weboldalon pedig kétszázezer látogatást regisztrálnak. A fogyasztók számára szórakoztató és közérthető formában mutatják be a tesztelt borokat. A CMB olyan üzletláncokkal áll kapcsolatban, mint a Pam (Olaszország és Svájc), a portugál Continente, a Metro vagy a Carrefour. Azok a szállodaláncok, éttermek és bárok, ahol legalább öt díjazott bort tartanak a kínálatban, megkaphatják a CMB. Certified Experience (CMB. Igazolt élmény) akkreditációt.
Az idei versenyek közül a vörösborok és a habzó- és gyöngyözőborok megmérettetésére március 31-ig, az édes és likőrborok fordulójára pedig szeptember 4-ig lehet regisztrálni.

