Hatvan pályázó százhúsz alkotást nyújtott be a Tokaj Város Önkormányzata és a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) Tokaji borvidék múltja és jelene tematikájú pályázatára.
A Tokaj Mozaik elnevezésű tervpályázatra június 15-ig lehetett pályázni, jelenleg a beérkezett grafikai tervek értékelése zajlik. A nyertes pályaműveket egy hattagú szakmai zsűri választja ki. Az eredményhirdetésre augusztus elsején kerül sor, ekkor derül ki az is, hogy mely grafikákból készítik majd el a tokaji Óvárost díszítő mozaikokat.
„A zsűri az értékelés során kiemelten vizsgálja a pályamű kapcsolódását a grafika témáihoz, az izgalmas megközelítést, valamint az egyedi stílusjegyeket is. Hangsúlyosan értékeli továbbá, hogy a terv interaktív élményt nyújt-e, aminek hatására a látogatók örömmel fotózkodnának majd az alkotás előtt” – írták a közleményben.
A pályaműveket értékelő bíráló bizottság tagjai Bacsek Júlia művészettörténész; Herczeg Ágnes, a Magyar Kertörökség Alapítvány kuratóriumának elnöke és Jakab Zsófia, a Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) vezérigazgatója. A zsűrizés szakmaiságát erősíti még Rudolf Mihály, Tokaj főépítésze, Ugron Zsolna író, valamint Auth Attila grafikusművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) Grafika tanszékének vezetője.
A pályázat összdíjazása több mint tízmillió forint. A díjazottak névsorát a www.tokajmozaikpalyazat.hu weboldalon teszik majd közzé.
A nyertes pályázók ötleteiből nyolc művészeti alkotás valósul meg. A csaknem 3 négyzetméter nagyságú műalkotásokat Tokaj középkori városrészének különböző pontjain állítják majd ki.
A pályázók feladata Tokaj város gazdag múltjának bemutatása volt, a település történeti jeleneteinek, kulturális szimbólumainak ábrázolásán keresztül. A 18-35 év közötti pályázók többek között olyan témakörben alkothattak, mint a Tokaji vár, a világhírű szőlőtőkék, a legendás pincelabirintus vagy a messze földön híres Tokaji Aszú – közölték.
(Forrás: MTI)