Szép számú vendégsereg gyűlt össze május végén Erdőbényén, hogy megünnepelje a Béres birtok 15. születésnapját. A Béres vállalatcsoport vezetői, munkatársai, barátai és üzletfelei között megjelent Dr. Kis Eliza, a kiemelt borágazati feladatokért felelős miniszteri biztos, Dr. Jozef Cvoliga, Lőcse város alpolgármestere és Kántor Dezső, Erdőbénye polgármestere is.
Dr. Béres József ünnepi beszédében felidézte a másfél évtized leforgása alatt Tokaj-Hegyalja meghatározó bortermelői közé emelkedett birtok fejlődésének főbb állomásait. A kiindulópont, az első inspiráció egyfajta misszió volt: a kilencvenes évektől járták az országot, kiváló magyar borokkal találkoztak, és a borok mögött mindig meglátták az ember, a jó embert, a borászt, és ez a tapasztalat nekik is kedvet adott a borászkodáshoz. Fokozta vonzalmukat az anyaföld-közeli tevékenység, a szülőföld, a haza szeretete. És kínálkozott a több mint 500 éves tokaji márka szolgálatának lehetősége.

Béres József felidézi 15 év legfontosabb állomásait
Induláskor mindössze 10 hektár szőlőjük volt, amelyhez 35 hektárt már maguk telepítettek. Anthony Gall tervei alapján felépítették a pazar birtokközpontot, és termékpalettájukat fejlesztve folyamatosan erősítették jelenlétüket a hazai és a külföldi borpiacokon. Eközben élő, aktív kapcsolatot alakítottak ki Erdőbénye lakosaival, akiket két alkalommal is nemzetiszínű zászlóval, idén pedig egy-egy palack ünnepi Béres borral ajándékoztak meg. Támogatják a helyi intézményeket, jó kapcsolatokat ápolnak a vállalkozókkal, kádárokkal, vendéglátósokkal, kézművesekkel, tevékenyen részt vesznek olyan szervezetek munkájában, mint a Hegyközségi Tanács, a Tokaj Reneszánsz Egyesület, a Tokai Borlovagrend. A hagyományápolás egyik igen eredeti kifejeződése, hogy felvették a kapcsolatot a felvidéki Lőcse városával, amely az elmúlt évszázadokban a bényei dűlők egyik legjelentősebb tulajdonosa volt.
A család minden tagja részt vesz valamilyen formában a borászat munkájában. A családfő felesége, Klára folyamatosan foglalkozik a borászat ügyeivel, legyen az kommunikációs kérdés vagy éppen borértékesítés. Lányuk, a közgazdász Melinda a borászat ügyvezetője (ő ezúttal igazoltan maradt távol a jubileumi ünnepségtől, a hiányzás örömteli okáról hamarosan értesülni fogunk), férje, a szőlész-borász végzettségű Dávid pedig a kereskedelmi tevékenységet irányítja. A két Béres fiú közül Merse fejezetet írt egy Bényéről szóló kiadványba, Marcell pedig a borok címkepályázatának folyamatát koordinálta.
Igényesség, csapatmunka, a közösség iránti elkötelezettség – ezek jellemzik a Béres birtok munkáját, foglalta össze hitvallásukat Regéczy Dávid.

A kádártánc majdnem eltűnt a feledés homályában
A vendégseregnek az ünnepségen alkalma nyílt meghallgatni Nagy Csaba tárogatóművészt és megtekinteni a kádártáncot, ami kis híján már a feledés homályába veszett. Végezetül a vidék három vallási közösségének (római és görög katolikus, református) egy-egy papja is megszentelte a birtokot. Az ünnepséget követően pedig válogatott ételek és italok mellett, kiváló hangulatban telt a nap hátralévő része

A különböző felekezetek papjai együtt szentelték fel a birtokot
További sikerekben gazdag éveket, Béres birtok!