A tavaszi fesztivál gyümölcse az alma volt: az Év Pálinkája nyolc főzde almapárlatából állt össze, és karakteres ízét csak gyönyörű, friss szárazpróbája múlta felül. A 31 kiállító között két debütánssal találkozhattunk: a Zugfőzde nevű, kisüsti és tornyos lepárlással is főzető, Visegrádon a magyar égetett szeszek történetét múzeumi formában is bemutató vállalkozás már több éve aktív, de fesztiválon most jelen meg először, míg a Keve új főzde.
Jellegzetességük a saját igényeik alapján épített, soktányéros lepárló adta szenvedélyes ízvilág, amely a valós alkoholtartalomnál tüzesebbnek mutatja a párlatokat. Náluk lehetett az egyik izgalmas szőlőalapú italt is kóstolni: szőlőpálinkájuk Leánykából készül és aszúágyon érlelik.
Ezen kívül is számos szőlő- vagy törkölyalapú italt lehet kóstolni. A Zimek szokatlan párosítással kísérletezett, a szőlőt kései meggyel keverte, így egy selymes, kiegyensúlyozott italt kapott.
A somlói Cornus – rendhagyó módon – a helyi juhfarkból készített pálinkát. Az ital illata lenyűgöző, fajtajelleges, savas-karcos ízében azonban talán túlzottan dominál az 52 fokos alkohol – érdemesebb lenne nagyobb hígításban is kipróbálni.
Márton és Lányai a Sauska tokaji választékából készítenek kiváló aszútörkölyt.
Borpárlat-vonalon a főzde a Bardin almárka alatt dobta piacra a VSOP és XO párlatokat, amelyek olaszrizling-alapon készült stílusos, elegáns italok.
Az Agárdi Pálinkafőzde szekszárdi, Heimann borán alapuló digesztívje étkezések után vagy szivarozáshoz is remek, karakteres választás.
A szőlőpárlatok csúcspontja – bizonyos értelemben – a Tokaj Spirit 80 százalékos szőlőpálinkája, amely alkoholtartalma dacára kifejezetten aromás, kellemes ital, a bátrabb fogyasztók figyelmére mindenképpen érdemes.
A fesztivál vasárnap estig látogatható, a felkeresését minden ínyencnek ajánljuk.